Uudised

Kulinaaria Instituudi eesmärk on olla kõrgete kulinaarsete kunstide arendamise 
keskus Eestis.


Kuusalu valla Merepidu on läbinisti mereline

10.07.2012
14. juulil toimub Eesti mandriosa põhjapoolseimas punktis, Purekkari neemel, Kuusalu valla Merepidu.

Kuusalu vald on pikima rannajoonega omavalitsus ning põhjapoolseim küla Pärispea toimeka kogukonnaga vanim Eesti rannaküla, kellel esmamainimisest juba üle 750ne aasta.

Mereliste toitude näol pakub peolistele elamuse Eesti Kulinaaria Instituut eesotsas Dimitri Demjanoviga. Nad pakuvad külastajatele erinevaid meresaadustest roogasid, loomulikult pakutakse ka Demjanovi retseptivaramust pärit juba tuntud Pärispea kalasuppi. 

Kaasa saab elada kalasupi keetmise võistlusele, kuhu oleme kutsunud osalema prominentsed võistkonnad, kelle meisterlikkust toidu valmistamisel ning suppi hindab žürii, kuhu kuuluvad nii tippkokad, muidu toidunautlejad kui persoonid, kelle arvamus lihtsalt on kaalukas.

Vaid mõned kuud tagasi asutatud Pärispea Vabatahtlike Päästeseltsi peaosalusel tehakse demoesitlus, kuidas merel hättasattunuid aidata. Kuusalu valla merepiir on õige pea vabatahtlike merepäästjatega kaetud, sest lisaks Pärispea meestele on vabatahtlikud ka kõrvalpoolsaarel Tapurla külas ning Salmistul. Peol osaleb veeohutusalase simulatsiooniga veel Vabatahtlik Reservpäästerühm,  kellel on kaasas päästekoerad, kes külastajatele oma oskusi demonstreerivad.

Peolised on kutsutud kaasa elama isevalmistatud veesõidukite regatile, mis toimub peoala kõrval lahesopis. Asjatundjad valivad välja võitjameeskonna, kellele on väärt auhinnad ning  laevapere kapten saab end tasuta koolitada väikelaevajuhiks. Hinnatakse nii ettenähtud distantsi läbimise võimet aga ka sõiduki valmistamise leidlikkust ja humoorikust.

Merepeol on võimalus Harjumaa tegusatel inimestel, nii ettevõtjatel kui kodanikeühendustel, ühendada meeldiv kasulikuga ning saada vastuseid  küsimustele, mis puudutavad mittetulundusühendusi, projekte või hoopis ettevõtlusega alustamist ja käivitamist. Põhjarannikule tuleb kohale Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, et jagada nõu ja tutvustada oma teenuseid, seda kõike tasuta.

Päevajuhiks on Arlet Palmiste, bändidest astuvad üles kohalike noorte grupp MT Ige, Kuusalu valla ametlikult parim ja aukartustäratava fännklubiga bänd Uuri4Ever ning Kuldne Trio, kes kutsub naerupahvaku esile ka kõige tõsisemas inimhinges.

Lisaks on võimalik osaleda RMK mere- ja metsa õpitubades ja Rannamõisa Laevaseltsi töönurgas; külastajatele on kohal vahvad atraktsioonid, lastega tegeleja, kilesaun otse mererannas, sukeldujad, mereturg, parimad taidlejad ja veel rohkelt üllatusi!

 

         

       


Manifest

"Toetan Põhjala köögi manifesti põhimõtteid!" Allkirja saab anda siin! »