Uudised

Kulinaaria Instituudi eesmärk on olla kõrgete kulinaarsete kunstide arendamise 
keskus Eestis.


Meistriklass Albus: "Toit, mis jutustab oma lugu"

19.02.2010
Albu valla eestvedamisel saab teoks 7. märtsil kell 15.00 Järvamaal erakordne ettevõtmine. Valgehobusemäe keskuses annavad meistriklassi Eesti Kulinaaria Instituudi asutaja Dimitri Demjanov ja akadeemik Angelica Udeküll.

Töötoas käsitletakse nelja aastaaega Eesti köögis, esiemade taimetarkust kaasaegses köögis, tooraineid, mis pärinevad põllult ja metsast ning ülevaate saab Eesti toidust, mis jutustab oma lugu. Peale sissejuhatavat teoreetilist osa jagavad meisterkokad ka praktilisi oskusi buffet laua ettevalmistamisel. Oodatud on kõik huvilised, ent osalejate arv on piiratud. 

Dimitri Demjanov

Eesti Kulinaaria Instituudi asutajana on Dimitri Demjanov Eesti restoranikultuuri grand old man, kuigi alles mees parimais aastais. Lisaks pikaajalisele restoranide Gloria ja Egoist juhtimiskogemusele on ta ennast täiendanud välismaa parimates koolides, muuhulgas ka Prantsuse legendaarseima chef'i Paul Bocuse'i juures.


"Tuleb väga kiiresti joosta, et paigal püsida," armastab ta tsiteerida Alice'i imedemaalt.

Dimitrit erutavad oma ameti juures kõige rohkem kaks asja: toiduained ja Eesti restoranikultuuri ajalugu. Kõnekas on fakt, et Dimitri ja restoran Gloria pakutava köögi ja teenindusega on tutvunud ning rahule jäänud François Mitterrand, Boriss Jeltsin, Juhan Smuul, Mick Jagger, Indira Gandhi, Johannes Paulus II, Prince Charles ja palju teisi Eestit külastanud kõrgeid külalisi.


Angelica Udeküll

Angelical ja tema toimetamistel köögis on eesmärgiks nii uute maitsete leidmine ja avastamine, kui ka vana hea, esivanemate pärandi taasavastamine.

Santa Maria AS menüüinsenerina kuulub ta Eesti Kulinaaria Instituudi akadeemikute hulka ja on täiendanud selliste nimekate restoranide nagu Oaxen Skärgårdskrog; Edsbaka krog; Guldene Freden, juures Rootsis.

Angelica on süvenenud loodusandidele, neisse tänapäevaste kulinaariavõtete ja -vahenditega uue elu sisse puhumisele. Kõrvale ei jää ka ürtide ja vürtside põnev maailm, kus ühinevad kulinaaria ja meditsiini valdkonnad.


Info: +372 5214270

Registreerimine: Ene Niinsalu eneniinsalu@albu.ee või +372 5156368

Vaata teekonda Valgehobusemäele 

         

       


Manifest

"Toetan Põhjala köögi manifesti põhimõtteid!" Allkirja saab anda siin! »